FLEXISEQ® Nedir?

FLEXISEQ® Nedir?

Eklem Kireçlenmesi, Diz Ağrısı, Kireçlenme, Flexiseq, Kireçlenme Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi

FLEXISEQ® Akıllı Jel
Kireçlenme (Osteoartrit) hastalığına pratik çözüm sunan medikal bir üründür. Eklem ağrılarını gidermek ve eklemleri kireçlenme hastalığına karşı korumak için kullanılır.

Diz, kalça, omuz, el ve ayak bilekleri başta olmak üzere tüm eklemlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.


Nanoteknoloji Ürünüdür.

FLEXISEQ® Akıllı Jel, nano teknolojik özel moleküller içerir (Sequessome™ Vezikülleri). Doğal yapı taşlarından (fosfolipid) oluşan bu moleküller Alman imzasını taşıyan patentli teknolojilerle üretilir. Metrenin milyarda biri (1 nanometre) boyutlarındaki Sequessome™ Vezikülleri normal kimyasallara kıyasla vücut dokuları arasında daha kolay hareket ederler.


Kolayca Uygulanır.

FLEXISEQ®, kireçlenme görülen eklem bölgesindeki deri üzerine sürülerek uygulanır. 10 dakikalık bekleme süresinden sonra deri tarafından emilir ve ciltte ıslaklık hissi bırakmaz. Kokusuz ve leke yapmayan formülü kullanıcıların günlük yaşantısına engel olmamak amacıyla tasarlanmıştır.


Anında Etki Eder.

Jelin içerdiği nanometrik boyutlardaki Sequessome™ Vezikülleri ağrılı eklem bölgesine hızla nüfuz eder. Eklem içerisinde bulunan eklem sıvısına (sinovyal sıvı) karışarak eklem sertliğini giderir, sürtünmeyi azaltır ve doğal kayganlık sağlar. Bu etkileri sonucunda FLEXISEQ® ağrıyı azaltır, hareket kabiliyetini artırır ve sağlıklı eklem fonksiyonlarının geri kazanılmasına yardımcı olur.
Etki mekanizmasını incelemek için tıklayınız.


Güvenle Kullanılır.

✔ Kana karışmaz, sistemik dolaşıma girmez.
✔ İlaçlar ile etkileşimde bulunmaz.
✔ Sindirim sistemine karışmaz.
✔ Mide ve bağırsaklara zarar vermez.
✔ Yan etkisi yoktur.


Sıradan “Ağrı Kesici” Değildir.

FLEXISEQ® Akıllı Jel’in formu ve görüntüsü ağrı kesici/kas gevşeticilere benzemesine karşın etki mekanizması açısından ağrı kesici/kas gevşetici krem ve jellerden ayrılır. Kireçlenme ile oluşan sürtünme, aşınma, ağrı ve hareket kaybı gibi semptomları eklem kayganlığını artırarak çözer. Sadece eklem içerisindeki sinovyal sıvı, kemik ve kıkırdak yüzeyleri ile etkileşime girer.


Krem Değil, Jel Formundadır.

Jel formundaki ürünler, krem formundaki ürünlerden farklı olarak daha şeffaf, az kokulu ve yağ içermeyen formüllere sahiptir. Kremler insan vücudu tarafından jele kıyasla daha uzun sürede emilir ve sürülen bölgede daha uzun süre kalması gerekir. FLEXISEQ® Akıllı Jel, nano teknolojik yöntemlerle oluşturulan jel formundaki formulü sayesinde deri altına kolaylıkla geçerek ağrılı eklem bölgesine hızlı bir şekilde tesir eder. Rahatlatma etkisi sıradan ağrı kesici krem ve merhemlere kıyasla daha çabuk ve kalıcı olur.

Etkisi Klinik Çalışmalarla Kanıtlanmıştır.

FLEXISEQ® Akıllı Jel’in eklemleri rahatlattığı ve eklem hareketliliğini artırdığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Yüzlerce katılımcı ile gerçekleştirilen klinik çalışmalarda FLEXISEQ®’in ağız yoluyla alınan ağrı kesicilerden daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.
Klinik çalışma raporlarını incelemek için tıklayınız.

Eklem Ağrıları Hayatınızı Kısıtlamasın.