Nanoteknoloji Nedir?

Nanoteknoloji Nedir?

Eklem Kireçlenmesi, Diz Ağrısı, Kireçlenme, Flexiseq, Kireçlenme Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi

Nanoteknoloji

Nanoteknoloji, maddelerin metrenin milyarda biri olan nanometre ölçeğinde atomik ve moleküler olarak kontrol edilmesidir. Günümüzde fizik, kimya, biyoloji, metalurji, malzeme ve elektronik bilimlerinde sayısız uygulamaları bulunmaktadır. Nanoteknolojik çalışmalar özünde insan yaşamını kolaylaştırmayı ve her anlamda yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Antibakteriyel materyaller, suya dayanıklı tekstil ürünleri ve elektronik cihazlar, dayanıklı ve kendini temizleyen boyalar yaygın olarak kullanan nanoteknolojik ürünlerdir. Sağlık ve tıp alanında da nanoteknoloji oldukça etkili ve yenilikçi uygulamalara imkan sağlamaktadır.

Eklem Kireçlenmesi, Diz Ağrısı, Kireçlenme, Flexiseq, Kireçlenme Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi

Fosfolipitler

Fosfolipitler hücre zarının temel yapı taşı olan moleküllerdir. Su ile olan özel etkileşimleri sayesinde fosfolipit molekülleri bir araya gelerek çift katlı, esnek ve akışkan zar tabakalarını meydana getirirler. Sağlıklı bir eklemde yeterli miktarda fosfolipit bulunur. Bu sayede kıkırdak doku yıpranmaz, eklemler sürtünme olmadan kolaylıkla hareket eder. Osteoartrit (kireçlenme) vb. hastalıklar sonucunda eklem bölgesindeki fosfolipit miktarının zamanla azalabilir. Bu durumda koruyucu önlemler alınması ve fosfolipit takviyesi yapılması eklem sağlığı açısından önemlidir.

Eklem Kireçlenmesi, Diz Ağrısı, Kireçlenme, Flexiseq, Kireçlenme Tedavisi, Kalça Kireçlenmesi

SEQUESSOME™ Teknolojisi

Sequessome™ teknolojisi İngiltere’de faaliyet gösteren Pro Bono Bio isimli uluslararası ilaç firmasının geliştirmiş olduğu patentli bir moleküler sentezleme teknolojisidir. Kısaca nanoteknolojik yöntemler ile fosfolipitleri Sequessome™ vezikülleri adı verilen oldukça esnek, dayanıklı ve suya duyarlı kesecikler haline dönüştürülmesi işlemidir. Sequessome™ vezikülleri dokular arasında hareket edebilmesi, belirli bir noktaya hedeflenebilmesi ve fosfolipit kaynağı olması nedeniyle eklem sağlığı açısından çok önemli yapılardır. Oldukça etkili ve yenilikçi tedavi yöntemlerine olanak sağlarlar.