Sık Sorulan Sorular

FLEXISEQ® Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


FLEXISEQ® Akıllı Jel’i tüm eczanelerden satın alabilirsiniz. 

Eczacınızın elinde FLEXISEQ® bulunmayabilir. Bu durumda eczacınızın, ecza depolarından ürünü tedarik etmesi gerekecektir. Sipariş verdiğiniz takdirde ürün sadece birkaç saat içerisinde elinizde olacaktır. Sipariş sürecini hızlandırmak için aşağıdaki stok kodlarını eczacınız ile paylaşabilirsiniz.

FLEXISEQ® Ecza Deposu Stok Kodları:

  • Selçuk – As Ecza Deposu: 57335
  • Alliance Healthcare Ecza Deposu: 138059
  • İstanbul Ecza Koop: 1013025
  • Bursa Ecza Koop: 1013025
  • Güney Ecza Koop: 48003

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği‘nin Altıncı Bölümdeki 26. Maddenin 4. Fıkrası gereğince;

Tıbbi cihazların internet üzerinden satışının yapılması ve fiyat bilgisinin paylaşılması yasaktır.

FLEXISEQ Akıllı Jel’in fiyatını size en yakın eczaneye danışarak öğrenebilirsiniz.

FLEXISEQ® Akıllı Jel kireçlenmeden (Osteoartrit) etkilenen eklemlere uygulanan nanoteknoloji ürünü, yenilikçi bir jeldir. FLEXISEQ® eklemlerdeki sinoviyal sıvının kayganlığını artırıp,kıkırdak üzerinde bir tabaka oluşturup sürtünmeyi azaltarak ağrıyı azaltır, sertliğin giderilmesi ve eklemin korunmasına yardımcı olur.

FLEXISEQ® Akıllı Jel’in etki mekanizmasının temelini patentli nanoteknolojik yöntemler ile üretilen Sequessome™ vezikülleri oluşturur. Sequessome veziküllerinin yapı taşları insan vücudunda doğal olarak bulunan fosfolipidlerdir.

Fosfoliplerin hidrofilik (suyu seven) ve hidrofobik (suyu sevmeyen) özelliklerini kullanarak oluşturulmuş Sequessome™ vezikülleri esnek, dayanıklı ve suya duyarlı yapıdadır. Bu sayede deri üzerinden uygulanan milyonlarca Sequessome™ vezikülü dokuların zedelenmesine veya enjeksiyona gerek kalmadan ekleme ulaşır.

Ekleme ulaşan Sequessome™ vezikülleri sinoviyal sıvının kayganlığını artırır, kıkırdak üzerinde esnek ve koruyucu bir tabaka oluşturarak sürtünmeyi azaltır. Bu etki kireçlenme görülen;

✔ Eklemi rahatlatır,
✔ Sürtünmeyle oluşan ağrıları giderir.
✔ Eklemin haraket kabiliyetini artırır,
✔ Eklemi dejenerasyona karşı korur,
✔ Uzun vadede yeni kıkırdak oluşumuna yardımcı olur.

FLEXISEQ® Akıllı Jel kireçlenme bulunan ekleme deri üzerinden sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılmalıdır. Doğru miktarda jel eklem çevresindeki yumuşak dokuya eşit bir şekilde yayılmalı ve kuruyana kadar açık bir şekilde bekletilmelidir. Jel uygulanan derinin tamamen kuru olması jelin emiliminin sağlanması açısından önemlidir. Uygulamadan sonra eller yıkanmalıdır.

Diz için:
Tavsiye edilen jel miktarı 2.2 grama tekabül eden işaret parmağı uzunluğunda bir şerit kadardır. Bu jel diz kapağının üzerine değil, diz çevresine ve arkasına uygulanmalıdır.

 Kalça için:
Tavsiye edilen jel miktarı ortalama kiloda bir birey için 3 grama tekabül eden 10 cm uzunlunda bir şerit kadardır. Ortalama kilonun üzerinde bireylerde bu miktar artış gösterebilir. Kalça ekleminin bel ile birleştiği yerden kalçaya doğru uygulanmalıdır.

 Omuz için:
Tavsiye edilen jel miktarı ortalama kiloda bir birey için 2.2 grama tekabül eden işaret parmağı uzunluğunda bir şerit kadardır. Ortalama kilonun üzerinde bireylerde bu miktar artış gösterebilir.

Düzenli olarak uygulanması gereken jel miktarı kuruma için beklenen süreyle de ölçülebilir. Tüm eklemlerde FLEXISEQ® Akıllı Jel’in emilmesi ve uygulanan bölgenin kuruması tam olarak 10 dakika sürmelidir.

  1. Jel uygulanan bölgenin kuruması 10 dakikadan daha falza sürüyorusa bu durum:
– Bölgenin yeterince kuru olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Jel uygulanacak bölgenin kuru olmasına, banyo ve duştan hemen sonra uygulamamaya dikkat ediniz.
– İhtiyaç duyulandan daha fazla jel kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir. Doğru jel miktarını bulana kadar kademeli olarak jel miktarını azaltmanız tavsiye edilir.

  2. Uygulanan bölgenin kuruması 10 dakikadan daha az sürüyorsa bu durum:
– İhtiyaç duyulandan daha az jel kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir. Doğru jel miktarını bulana kadar kademeli olarak jel miktarını artırmanız tavsiye edilir.

  FLEXISEQ® Akıllı Jel 2 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. Maksimum etkiye ulaşmak için 1 tüp jelin (50 gram) tamamı bir eklem üzerinde kullanılmalıdır.

  FLEXISEQ® Akıllı Jel ara vermeye ihtiyaç duyulmadan devamlı olarak kullanılabilir.

FLEXISEQ® Akıllı Jel eklemdeki kıkırdak yüzeyinin kayganlaştırıcı veziküller ile destekleyerek etkili olur. Bu veziküller insan vücudunun doğal yapıtaşları olan fosfolipidlerden oluşur ve zaman içerisinde yıpranıp yenilenmeleri gerekir. Bu nedenle hastaların eklem sağlığını sürdürmeleri için periyodik olarak FLEXISEQ® Akıllı Jel’i kullanmaları gerekir.

FLEXISEQ® Akıllı Jelin etkisi 1 ay ile 12 ay arasında değişiklik görsterebilir. Bu sürenin uzunluğu hastalığın seviyesi, eklemin kuvveti, hastanın yaşı, kilosu, yaşam alışkanlıkları, günlük aktivite yoğunluğu gibi faktörlere bağlıdır.

FLEXISEQ® Akıllı Jel lokal bir tedavidir, dolaşım sisteminde aktif olarak bulunmaz ve hiçbir ilaç etken maddesi içermez. Bu yüzden ağız yoluyla alınan ilaçlar ile etkileşime girmez. Her durumda olduğu gibi, endişe edilen özel bir sebep varsa bir doktor veya eczacıya danışılması tavsiye edilir.

 FLEXISEQ® Akıllı Jel lokal bir tedavi yöntemidir, yalnızca uygulandığı bölgede etkisini gösterir. Geniş çaplı klinik çalışmalar ve pazar araştırmaları FLEXISEQ® Akıllı Jel’in güvenilirliğini ortaya koymuştur. Dünya üzerinde FLEXISEQ® Akıllı Jel’i uygulayan 6 milyon kullanıcıda ağız yoluyla ilaç kullanımlarında sıkça rastlanan kalp, tansiyon, mide ve bağırsak hastalıklarına dair hiçbir vaka rapor edilmemiştir.

FLEXISEQ® Akıllı Jel nadiren hassas ciltlerde kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık yapabilir. Bu etkiler kalıcı olmayıp uygulanan jel miktarı azaltıldığında veya kullanıma ara verildiğinde cilt normale döner.

Jel formundaki ürünler krem formundaki ürünlerden farklı olarak daha şeffaf, az kokulu ve yağ içermeyen formüllere sahiptir. Kremler insan vücudu tarafından jele kıyasla daha uzun sürede emilir ve sürülen bölgede daha uzun süre kalması gerekir. FLEXISEQ® Akıllı Jel, nanoteknolojik yöntemlerle oluşturulan jel formundaki formulü sayesinde deri altına kolaylıkla geçerek ağrılı eklem bölgesine hızlı bir şekilde tesir eder. Rahatlatma etkisi sıradan ağrı kesici krem ve merhemlere kıyasla daha çabuk ve kalıcı olur.

FLEXISEQ® Akıllı Jel Pro Bono Bio tarafından Almanya’da üretilmektedir.