Sıkça Sorulan Sorular

FLEXISEQ Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Cevapları görmek için soru kutucuklarına tıklayınız.

FLEXISEQ Akıllı Jel’i tüm eczanelerden satın alabilirsiniz. 

Eczacınızın elinde FLEXISEQ bulunmayabilir. Bu durumda eczacınızın, ecza depolarından ürünü tedarik etmesi gerekecektir. Sipariş verdiğiniz takdirde ürün sadece birkaç saat içerisinde elinizde olacaktır. Sipariş sürecini hızlandırmak için aşağıdaki stok kodlarını eczacınız ile paylaşabilirsiniz.

FLEXISEQ Ecza Deposu Stok Kodları:

  • Selçuk – As Ecza Deposu: 57335
  • Alliance Healthcare Ecza Deposu: 138059
  • İstanbul Ecza Koop: 1013025
  • Bursa Ecza Koop: 1013025
  • Güney Ecza Koop: 48003

Fiyat bilgisi almak için tıklayınız.

FLEXISEQ ilaç değildir. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından tıbbi cihaz olarak sınıflandırılmıştır.

FLEXISEQ ne yazık ki SGK sağlık güvencesi kapsamında değildir. Reçete veya rapora ihtiyaç duyulmadan ücret karşılığı eczanelerden ve yetkili satış merkezlerinden satın alınabilir.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel kireçlenmeden (Osteoartrit) görülen eklemlere uygulanan nanoteknoloji ürünü, yenilikçi bir jeldir. FLEXISEQ eklemlerdeki sinoviyal sıvının kayganlığını artırıp kıkırdak üzerinde kaygan bir koruyucu tabaka oluşturur. Hareket ile oluşan sürtünmeyi azaltarak eklemdeki ağrı ve sertliği giderir, eklemi kireçlenmeye karşı korur.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel’in etki mekanizmasının temelini patentli nanoteknolojik yöntemler ile üretilen Sequessome™ (Sekvozom) vezikülleri oluşturur. Sekvozom veziküllerinin yapı taşları insan vücudunda doğal olarak bulunan fosfolipid molekülleridir.

Fosfoliplerin hidrofilik (suyu seven) ve hidrofobik (suyu sevmeyen) özelliklerini kullanan Sekvozom vezikülleri esnek, dayanıklı ve suya duyarlı yapıdadır. Bu sayede deri üzerinden uygulanan milyonlarca Sekvozom vezikülü dokuların zedelenmesine veya enjeksiyona gerek duymadan kolaylıkla ekleme ulaşır.

Ekleme ulaşan Sekvozom vezikülleri sinoviyal sıvının kayganlığını artırır, kıkırdak üzerinde esnek ve koruyucu bir tabaka oluşturarak sürtünmeyi azaltır. Böylece kireçlenme görülen:

✔ Eklemi rahatlatır,
✔ Sürtünmeyle oluşan ağrıları giderir.
✔ Eklemin haraket kabiliyetini artırır,
✔ Eklemi aşınmalara karşı korur,
✔ Kireçlenmenin ilerlemesine engel olur,
✔ Uzun vadede yeni kıkırdak oluşumuna yardımcı olur.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel kireçlenme görülen ekleme deri üzerinden sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır. Doğru miktarda jel eklem çevresindeki yumuşak dokuya eşit bir şekilde yayılmalı ve kuruyana (emilene) kadar açık bir şekilde bekletilmelidir. Jelin kemik üzerine uygulanmaması ve jel uygulanan bölgenin tamamen kuru olması jelin verimli bir şekilde emilmesi açısından önemlidir. Uygulamadan sonra ellerin yıkanması tavsiye edilir.

Diz için:
Tavsiye edilen jel miktarı 2.2 grama tekabül eden işaret parmağı uzunluğunda ince bir şerit veya fındık büyüklüğü kadardır. Bu jel diz kapağının üzerine değil, diz çevresine, yanlarına ve arkasına uygulanmalıdır.

 Kalça için:
Tavsiye edilen jel miktarı ortalama kiloda bir birey için 3 grama tekabül eden 10 cm uzunlunda ince bir şerit veya misket büyüklüğü kadardır. Kalça ekleminin bel ile birleştiği yerden kalçaya doğru yumuşak et üzerine uygulanmalıdır.

 Omuz için:
Tavsiye edilen jel miktarı ortalama kiloda bir birey için2.2 grama tekabül eden işaret parmağı uzunluğunda ince bir şerit veya fındık büyüklüğü kadardır.

Düzenli olarak uygulanması gereken jel miktarı kuruma için beklenen süreyle de ölçülebilir. Tüm eklemlerde FLEXISEQ’in emilmesi ve uygulanan bölgenin tamamen kuruması 8-10 dakika sürmelidir.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel kullanılmaya başlandıktan sonra 2 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. 1 yıla kadar süren uzun vadeli etkiye ulaşmak için 1 tüp jelin (50 gr.) tamamı bir eklemde kullanılmalıdır.

FLEXISEQ ara vermeye gerek duymaksızın ihtiyaç doğrultusunda devamlı olarak kullanılabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

FLEXISEQ Akıllı Jelin etkisi 1 ay ile 12 ay arasında değişiklik gösterebilir. Bu sürenin uzunluğu hastalığın seviyesi, eklemin kuvveti, hastanın yaşı, kilosu, yaşam alışkanlıkları, günlük aktivite yoğunluğu gibi faktörlere bağlıdır.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel’in içerdiği Sekvozom vezikülleri zaman içerisinde yıpranır, azalır ve yenilenmeleri gerekir. Bu nedenle eklem sağlığını sürdürmek için periyodik olarak (genellikle yılda 1 tüp) FLEXISEQ kullanılması tavsiye edilir.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel’in tek etken maddesi olan Sequessome™ (Sekvozom) vezikülleri tüm canlı hücrelerde özellikle hücre zarlarında bulunan fosfolipid molekkülerinden oluşur. Sekvozom veziküllerinin içerdiği fosfolipidler soya bitkisinden nanoteknolojik yöntemler ile ayrıştırılır. FLEXISEQ bir başka kimyasal etken maddesi içermediği için bitkisel olarak nitelendirilebilir.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel’in şimdiye kadar tespit edilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Yalnızca nadiren hassas ciltlerde kuruluk, kaşıntı ve kızarıklık yapabilir. Bu etkiler kalıcı olmayıp uygulanan jel miktarı azaltıldığında veya kullanıma ara verildiğinde cilt normale döner. Uygulamadan hemen sonra jel kurumadan üzerinin kapatılması olası cilt rahatsızlıklarının ihtimalini artırmaktadır. Bu nedenle uygulanan bölgenin jel kuruyana kadar açık bir şekilde bekletilmesi tavsiye edilir.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel lokal bir tedavi yöntemidir. Kana karışmaz, dolaşım sisteminde aktif olarak bulunmaz. Bu sayede ağız yoluyla alınan ilaçlar ile etkileşime girmez ve birlikte kullanılabilir.

Dünya üzerinde 8 milyonu aşkın FLEXISEQ  kullanıcısı tarafından kalp, tansiyon, mide ve bağırsak hastalıkları için ağız yoluyla kullanılan ilaçlarla etkileşimin gerçekleştiği hiçbir olumsuz vaka rapor edilmemiştir.

Her durumda olduğu gibi, endişe edilen özel bir sebep varsa bir doktor veya eczacıya danışılması tavsiye edilir.

Jel formundaki ürünler krem formundaki ürünlerden farklı olarak daha şeffaf, az kokulu ve yağ içermeyen formüllere sahiptir. Kremler insan vücudu tarafından jele kıyasla daha uzun sürede emilir ve sürülen bölgede daha uzun süre kalması gerekir. FLEXISEQ nanoteknolojik yöntemlerle oluşturulan jel formundaki formulü sayesinde deri altına kolaylıkla geçerek ağrılı eklem bölgesine hızlı bir şekilde tesir eder. Etkisi sıradan ağrı kesici krem ve merhemlere kıyasla daha çabuk ve kalıcı olur.

FLEXISEQ Osteoartrit Jel Acsension (eski adıyla Pro Bono Bio) firması tarafından İngiltere’de üretilmekte ve ülkemize ithal edilmektedir.

Ascension resmi internet sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

Menisküs yırtıkları yapısı itibariyle kireçlenme (ostepartrit) deformasyonlarından farklıdır. Sürtünme sonucu zaman içerisinde oluşan kıkırdak aşınmaları kireçlenme olarak adlandırılırken menisküs yırtıkları ağır iş veya spor faaliyetleri sırasında aniden oluşan hasarlardır.

FLEXISEQ kayganlaştırıcı ve koruyucu etkisini menisküs yırtılmaları dahil olmak üzere protez uygulanmamış tüm eklemlerde gösterir, kıkırdak hasarlarından kaynaklanan ağrı ve şişliklerin giderilmesine yardımcı olur. Büyük yırtıklarda menisküs ağrıları tamamen giderilemese de kıkırdaktaki deformasyonun ilerlemesine ve yırtığın büyümesine engel olur.

Ayrıca menisküs yırtılması meydana gelen eklemde ve varsa eşinde (diğer diz, diğer dirsek) kuvvet dengesizlikleri yaşanacağı için zaman içerisinde kireçlenme oluşma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle menisküs yırtılmalarında koruyucu ve destek amaçlı FLEXISEQ kullanılması tavsiye edilir.

FLEXISEQ hakkında cevabını bu sayfada bulamadığınız bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.